Vláda navrhuje zvýšit od ledna přídavek na dítě
28.11.2022 | Ostatní nabídky | Zajímavosti | Přečteno: 83x

Od 1. ledna 2023 by se měl zvýšit přídavek na dítě o 200 korun. Příslušný návrh novely zákona o státní sociální podpoře schválila vláda Petra Fialy na svém jednání. Odsouhlasila rovněž realizaci projektu intenzifikace ropovodu TAL z Polska.

Vláda projednala a schválila návrh novely zákona o státní sociální podpoře a zákona o životním a existenčním minimu. Kabinet Petra Fialy navrhuje mimo jiné, aby se od 1. ledna příštího roku zvýšil přídavek na dítě o 200 korun a aby došlo ke sjednocení podmínek nároku na příspěvek na bydlení pro všechny obce na 30 procent rozhodných příjmů domácnosti. V současnosti platí, že pro obyvatele Prahy je maximální hranice tzv. sociálně únosných nákladů na bydlení stanovena na 35 procent příjmů. „Je to reakce naší vlády na rychle rostoucí životní náklady, související především s nárůstem cen energií a vysokou inflací v důsledku ruské agrese na Ukrajině,“ konstatoval premiér Fiala.

Vláda se zabývala také zvýšením energetické bezpečnosti České republiky a snížením závislosti na ruských dodávkách ropy. Odsouhlasila návrh, aby státní podnik MERO ČR investoval do projektu TAL+, což je připravovaná intenzifikace stávajícího ropovodu TAL. Zkapacitnění ropovodu, kterým až dosud proudí do českých rafinérií zhruba polovina z ročního objemu osmi milionů tun ropy, má nahradit ropovod Družba, jímž do ČR dodává Rusko druhou polovinu potřebného objemu ropy. Za současné situace, pokud by došlo k přerušení dodávek ropovodem Družba, není možné tento výpadek nahradit. Po dokončení projektu TAL+ s předpokladem v roce 2025 by naopak bylo možné dodávky ropy z Ruské federace zcela zastavit.

Do systému vložil: Svobodová Irena
Další články
Titulek
Demonstrace - autobusová doprava OS KOVO
Senátní ústavně-právní výbor zamítl kontroverzní snížení valorizace důchodů
Tripartita se zabývala cenami energií nebo fondy EU
Průměrné mzdy - 4. čtvrtletí 2022
Stanjura plánuje zrušit některé daňové výjimky
Dny za obnovu lesa začínají
Vláda schválila upravené parametry valorizace důchodů
Francouzi znovu protestují proti důchodové reformě
Dnešní padesátníci půjdou do důchodu v 66 letech, třicátníci v 68 letech
Platové nůžky a mzdy nestíhající inflaci
Vláda spouští komunikační kampaň k 30 letům České republiky
Šéf odborů: Jednání v Nexenu bylo z nejtvrdších, která jsem zažil
IndustriAll European Trade Union odsuzuje odmítnutí Nexen vyjednávat
Bez zvýšení důchodového věku systém zkrachuje
Před sídlem Nexenu se bude v pondělí znovu demonstrovat